جستجو

رییس فدراسیون همگانی خبر داد: 
 
اختصاص بودجه به شهرداری‌ها  برای توسعه ورزش همگانی
 
 
 

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی اظهار داشت که وزرات کشور برای نخستین مرتبه ردیف بودجه‌ای معینی را به تمامی شهرداری‌ها ابلاغ کرد که در سال ۱۴۰۰ منابع مالی مشخصی برای توسعه ورزش همگانی کشور لحاظ کنند.
«افشین مولایی» اظهار داشت: در پروژه زمستان فعال ۲ بازی‌های الکترونیک پیش‌بینی شده که با استفاده از مخاطبان گسترده در سطح کشور انجمن ای‌اسپورت لیگی را راه‌اندازی کرده تا بتواند در ۲مرحله رفت و برگشت مسابقات الکترونیک را
برگزار کند.
‌وی افزود: با توجه به لزوم ایجاد تحرک و نشاط در گروه مخاطب سعی شده تا در این دوره از بازی‌های الکترونیک فعالیت‌های جسمانی هم در این فرآیند گنجانده شود. متناسب با شرایط شرکت‌کنندگان و امتیازاتی که تعلق می‌گیرد در فروردین ۱۴۰۰ پایان دور رفت انجام می‌شود و امتیازات و جوایز در نظر گرفته شده به دوستان تعلق خواهد گرفت.
رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی ادامه داد: پروژه دوم لیگ تندرستی ایران با استفاده از ظرفیت رشته‌های مختلف ورزشی، تمرکز بر حرکاتی که فاکتورهای آمادگی جسمانی و سایر رشته‌های تحت پوشش را بهبود می‌بخشد، است. هفته‌ای یک حرکت و از طریق سایت به علاقه‌مندانی که ثبت‌نام کردند، اطلاع داده می‌شود و متناسب با تعداد شرکت‌کنندگانی که این حرکات را انجام می‌دهند، فایل‌های اجرایی خود را در سامانه آپلود می‌کنند، امتیازی به شهر آن فردی که در آن رویداد شرکت کرده داده می‌شود. در نهایت مجموع امتیازات شهرستان‌ها به مجموع امتیازات استان تبدیل می‌شود.
وی ادامه داد: در سطح ملی هر هفته استان‌ها را براساس تعداد نفرات شرکت‌کننده در لیگ تندرستی و امتیازات کسب شده طبقه‌بندی می‌کنیم و در نهایت امتیازات ثبت شده دور رفت تا فروردین ۱۴۰۰ اعلام می‌شود. این لیگ باعث ایجاد رقابت و شور و نشاط در میان عموم مردم و مشارکت هیات‌های استانی خواهد شد. لحاظ کردن این امتیاز به عنوان امتیاز شهرستان و استان می‌تواند یک فضای رقابتی مفرح را در ورش همگانی ایجاد کند.
مولایی اضافه کرد: نکته حایز اهمیت این است که در اجرای حرکات ورزشی هیچ شدتی مد نظر نیست و جذابیتی می‌تواند ایجاد کند تا در هر سطحی از آمادگی جسمانی، شرکت‌کنندگان حرکات را اجرا کنند. برای هر گروه سنی حرکات متناسب با شرایط سنتی در نظر گرفته شده است.
وی یادآور شد: در طرح شهرهای فعال یا شفا یک گام دیگر برداشته شد و هیات رییسه شبکه ورزش شهرداری‌ها با مشارکت وزات ورزش و جوانان و همچنین وزارت کشور و معاونت عمرانی سازمان امور شهرداری‌ها این شبکه شکل گرفت. ابلاغ اعضای هیات رییسه آماده شده و در یکی دو هفته آینده اولین جلسه هیات رییسه شبکه ورزش شهرداری‌های کشور تشکیل می‌شود.
رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی تصریح کرد: به نظر می‌رسد یک هماهنگی و هم‌افزایی، بین مدیریت اقشار جمعیتی کشور در حال وقوع است که از یک طرف شهرداری‌ها به عنوان بخش مرکزی توسعه زیست وارد فرآیند ورزش همگانی با محوریت فدراسیون شوند. از سمت دیگر فدراسیون‌های ورزشی وارد تعامل با ورزش همگانی در سطح
ملی می‌شوند.
وی یادآور شد: برای اولین بار ردیف بودجه‌ای مشخصی را وزارت کشور، معاونت عمرانی و سازمان امور شهرداری‌ها به تمامی شهرداری‌ها ابلاغ کرد که در سال ۱۴۰۰ منابع مالی مشخصی را برای توسعه ورزش همگانی کشور در حیطه عملیاتی شهرداری‌ها لحاظ کنند. این یک اقدام موثر در اجرا و پشتیبانی از اقدامات توسعه ورزش همگانی در کشور هست. همچنین طی مکاتبه دیگری، وزارت کشور عملکرد سه ماهه شهرداری‌ها در حوزه ورزش همگانی را رصد می‌کند. وزارت کشور با یک نگرش صحیح در مسیر تعامل و هم‌افزایی با وزارت ورزش تلاش می‌کند بحث کم‌تحرکی را مدیریت کند و با استفاده از زیرساخت‌ها و ظرفیت ورزش در شهرداری‌ها در تعامل هوشمندی که با فدراسیون به عنوان متولی توسعه ورزش همگانی انجام می‌شود نسبت به نقش خود مسوولیت‌پذیری بیشتری را ایفا می‌کنند و امیدواریم این تعامل به اقدامات موثر ملی برای کاهش کم‌تحرکی منجر شود. /ایرنا

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی