جستجو

تحریریه‌نوشت به احترام شماره 2000؛
 
تلخی‌ها و شیرینی‌ها
 
 
 

اینکه هر روز، با یک چالش ویژه مواجه بشوی و تمام تلاشت را انجام بدهی که بر آن غلبه کنی، کار دشواری‌ست.
اینکه برای چاپ یک عکس یا انتشار یک مطلب، همه جوانب را بسنجی که نه قانون‌شکنی کنی و نه خدای نکرده برخلاف عرف رفتار کنی و در عین حال به مخاطبت و به شعور و سلیقه‌اش هم احترام بگذاری، آن‌قدر سخت و دشوار است که شاید تنها کسانی که به شکل حرفه‌ای به کار رسانه و روزنامه‌نگاری مشغولند، آن را درک کنند.
در برابر همه اینها هم (اگر که عاشق شغلت باشی) تنها نتیجه و خروجی کار است که راضی‌ات می‌کند؛ اینکه فردای انتشار روزنامه، مخاطبی تماس بگیرد و نقد کند یا تشکر کند یا حتی اگر مسوولی به تریج قبایش بربخورد و قصد شکایت داشته باشد!
تحریریه روزنامه «خبرشمال» در هفده سالی که از عمرش می‌گذرد، افراد زیادی را به خود دیده است. دوستان و همکارانی که هر کدام‌شان سهمی مهم در پاگرفتن و ادامه دادنش در عرصه دشوار خبر و اطلاع‌رسانی داشته‌اند. خیلی‌های‌شان به فراخور شرایط و زمان دیگر نیستند و بعضی‌های‌شان سال‌هاست که پابه‌پای این نام و شیرینی‌ها و تلخی‌های مسیر، قدم برمی‌دارند.
این مجموعه مفتخر است به اعتقاد داشتن به حرفه‌ای‌گری، دوستی و صداقت و تلاش برای رسیدن به یک هدف مشترک؛ اینکه تظاهر نکند و به خودش و دیگران احترام بگذارد اما ثانیه‌ای از جنگیدن دست برندارد.
و این یادداشت کوتاه، در روز انتشار شماره 2000 روزنامه، بروز صمیمانه‌ای است از عشق و تعصبی‌ که سردبیر و اعضای تحریریه پرتلاش روزنامه نسبت به «خبرشمال» و مخاطبان فهیمش دارند و البته که همه اینها بدون حمایت مدیرمسوول، امکان‌پذیر نبوده و نخواهد بود.
امروز البته روز ماست و روز گفتن از شیرینی‌ها؛ برای تلخ‌نوشتن همیشه وقت هست!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی