جستجو

 
 
راهیابی فیلم مستند «آسک» از مازندران به
 ۲ جشنواره بین‌المللی
 
 
 

مستند «آسک» به کارگردانی «مهدی زمان پور کیاسری»، هنرمند اهل ساری به پانزدهمین دوره جشنواره فیلم وین اتریش و هجدهمین جشنواره فیلم مستند اکراین راه یافت.
مستند «آسک» به کارگردانی هنرمند مازندرانی در بخش اصلی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی وین اتریش که ۱۶ تا ۲۳ اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود، به نمایش در می‌آید. همچنین فیلم مستند آسک در هجدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند اوکراین که ۶ تا ۱۳ فروردین سال جدید برگزار می‌شود، به روی پرده خواهد رفت.
مستند آسک روایتگر داستان زندگی پیرمرد ٨٠ ساله نابینای اهل خنج شیراز است که خداوند نیروی تعبیر خواب به وی داده است. در واقع پیرمرد به کوه می‌رود و با لمس و چشیدن طعم سنگ‌ها، سنگ موردنیاز خود را پیدا و آن‌ها را استخراج می‌کند، سپس با ابزار ابتدایی مانند اره دستی و تیشه، ظروف جنوبی مثل سنگ نان‌پزی و هاون درست و با فروختن آن‌ها امرار معاش می‌کند. تهیه‌کنندگی این فیلم مستند را «سمیه زراعت کار» و مهدی زمانپور کیاسری و تدوینگری آن را «مهدی حسینی وند» و «حسین نیکزاد» و تصویربرداری آن «علی شیلاندری» و «پویان آقابابایی» و صداگذار آن «حسن‌ مهدوی» و صدابردار «احسان شایگان» و پخش‌کننده این فیلم را نیز «علیرضا شاهرخی» برعهده داشتند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی