جستجو

شهردار نوشهر خبر داد؛
 
تصویب بودجه
 ۱۸۰۰ میلیاردی نوشهر
 
 
 

شهردار نوشهر بودجه سال ۱۴۰۰ را در این شهر هزار و۸۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد.
علی امانی با اشاره به تصویب بودجه ۱۸۱ میلیارد تومانی برای سال ۱۴۰۰ در شهر اظهار داشت: ۷۰ درصد این بودجه عمرانی و ۳۰ درصد جاری خواهد بود.
وی با اظهار اینکه در سال جاری بودجه ۸۲ میلیارد تومانی محقق شده است، افزود: این بودجه در سال آینده با رشد چشمگیری به ۱۸۱ میلیارد تومان خواهد رسید.
شهردار نوشهر با بیان اینکه پروژه‌های مختلفی در سطح شهر در حال اجرا است، افزود: در حال حاضر ۲۵ پروژه عمرانی در سطح شهر در حال اجرا بوده که این شهر را به کارگاه بزرگ عمرانی مبدل کرده است.
امانی با اظهار اینکه زیباسازی مبلمان شهری واصلاح شبکه برق هوایی از جمله طرح‌های عمرانی است، افزود: در راستای این طرح شبکه‌ها وسیم های برق فشار ضعیف وفرسوده جمع آوری و با کابل‌های خودنگهدار جایگزین می‌شود.

 

 

اوقاف مدافع جنگل‌ها و منابع طبیعی است


مدیرکل اوقاف وامور خیریه مازندران با اشاره به کاشت نهال در بقاع متبرکه بر اوقاف را مدافع جنگل ها ومنابع طبیعی دانست.
حجت الاسلام ابراهیم حیدری در مراسم کاشت نهال در محوطه آستان مقدس معصوم‌زاده روستای تیرتاش شهرستان گلوگاه ضمن قدردانی از هیأت امنای معصوم زاده گلوگاه، اداره منابع طبیعی اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان اظهار کرد: کاشت نهال باید همراه با نگهداری از آن باشد و پس از کاشت مسئولان این مکان مقدس باید در نگهداری آن توجه بیشتری داشته باشند.
وی با بیان اینکه کاشت نهال درختان صنعتی در محوطه بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان مازندران در راستای ترویج فرهنگ نهال‌کاری، توجه به منابع طبیعی، حفاظت از محیط زیست و در راستای سرمایه‌گذاری و ایجاد منابع پایدار در بقاع متبرکه صورت می‌گیرد، افزود: اوقاف مدافع جنگل‌ها، درختان و منابع طبیعی است و در این راه علاوه بر حفظ جنگل‌ها خود نیز نهال‌کاری می‌کند.
فریدون کلبادی‌نژاد فرماندار شهرستان گلوگاه نیز در این مراسم ضمن قدردانی از توجه اوقاف به فرهنگ نهال‌کاری و منابع طبیعی گفت: اراضی وقفی شهرستان ظرفیت مناسبی برای کاشت درختان صنعتی هستند و در این راستا فرمانداری با اداره اوقاف همکاری لازم دارد.
مجید رضایی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلوگاه نیز در این باره بیان کرد: در راستای طرح درختکاری، هزار و ۵۰۰ اصله نهال صنوبر در محوطه آستان مقدس معصوم زاده روستای تیرتاش گلوگاه غرس شد.

 

 

اهدای ۱۱۲ هزار واحد خون در مازندران


مدیرکل انتقال خون مازندران با اشاره به کاهش هفت درصدی اهدای خون در استان از اهداف ۱۱۲ هزار واحد خون در سال جاری خبر داد.
ذوالفقار تقوی نسب با اشاره به کاهش هفت درصدی مراجعه برای اهدای خون در استان اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۳۹ هزار و۴۶۷ نفر به پایگاه‌های انتقال مراجعه کردند، افزود: از این تعداد ۱۱۲ هزار و ۷۱۱ واحد موفق به اهدای خون شدند.
وی با بیان اینکه به دلیل وجود بیماران کرونایی نیاز به واحدهای خونی گسترده‌تر شده است، گفت: سال گذشته ۱۲۹ هزار واحد خون در استان اهدا شده و این درحالی که میزان نیاز پنج تا هفت درصد افزایش یافته است.
وی با اظهار اینکه به مردم اطمینان می‌دهیم که بدون هیچ نگرانی به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند، افزود: تمامی پروتکل‌های بهداشتی در پایگاه‌ها رعایت شده است.
تقوی نسب با عنوان اینکه میزان خون گیری واهدای خون باید مستمر باشد، گفت: قدرت ذخیره خون و عمر پلاکت حداقل سه روز است و بیش از آن نمی‌توان آن را ذخیره گیری کرد.
مدیرکل انتقال خون مازندران یادآور شد: مراجعه مردم در زمان رنگ بندی نارنجی وآبی برای اهدای خون بیشتر می‌شود و با این حال به مردم اطمینان می‌دهیم که امکان سرایت کرونا در مراکز اهدای خون وجود ندارد.
وی با عنوان اینکه پایگاه‌های انتقال خون در روزهای تعطیل نیز مشغول خدمات دهی هستند، افزود: امیدواریم با مراجعه مردم شاهد رفع و جبران نیازهای خونی باشیم
تقوی نسب با تاکید براینکه نیاز به پلاسما در استان زیاد است از بهبودیافتگان کرونایی خواست برای اهدای پلاسما کووید به مرکز انتقال خون بابل مراجعه کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی