جستجو

 
 
بازار سیاه گوشت سفید
در گیلان
 
 
 

مدیر اتحادیه مرغداران گیلان اذعان داشت که خروج بی رویه مرغ زنده موجب شده است که بازارسیاه برای گوشت سفید در استان به وجود آید.
فرهاد گیاهی در خصوص تلاطم‌های کنونی بازار مرغ و گلایه‌های مردم استان از کمبود گوشت سفید در بازار گفت: گیلان از قطب‌های تولیدکننده مرغ کشور است و نباید چنین مشکلی از نظر وجود مرغ در گیلان وجود داشته باشد، اما به دلایلی سودجویان بازار مرغ این شرایط بد را فراهم کرده‌اند.
وی توزیع خارج از شبکه را یکی از عوامل مهم ایجاد بازار سیاه مرغ عنوان کرد و افزود: برخی کشتارگران سودجو ترجیح می‌دهند، بلافاصله بعد از خرید مرغ و کشتار با تاخیر کمبود مرغ را در بازار فراهم کنند و سپس مرغ‌ها را به صورت قطعه بندی خرد کنند تا بتوانند با قیمتی گران‌تر در فروشگاه‌ها به مصرف‌کننده بفروشند.  
گیاهی در خصوص احتمال افزایش قیمت مرغ در استان خاطرنشان کرد: در مورد گرانی مرغ چیزی به ما ابلاغ نشده و به هیچ وجه مرغداران نمی‌خواهند که چنین بازار کمبودی برای مرغ مورد نیاز مردم گیلان وجود داشته باشد.
مدیر اتحادیه مرغداران گیلان خاطرنشان کرد: روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ تن کشتار مرغ در استان انجام می‌شود و نیاز روزانه استان ۱۷۰ تا ۲۰۰ تن است ما کمبود تولید نداریم و خروج بی‌رویه مرغ بازار سیاه ایجاد کرده است.
وی گفت: باید رصد شود منافع سود جویان مرغ در گیلان تامین نشود و با آزادکرن مرغ‌های منجمد ذخیره سازی شده در بازار می‌توان نقشه دلالان مرغ را نقش برآب کرد.
گیاهی با بیان اینکه کمبود بازار مرغ و گرانی آن موجب می‌شد که مرغ های بیشتری از سفره مردم پر بکشند، افزود: تنها راهکار حمایت زا مردم این است که سودجویان کنونی بازار مرغ را با توزیع مرغ منجمد با ضرر مواجه کنند. وی تصریح کرد: مشکلی در صنعت مرغ وجود ندارد و فقط افراد سودجو چنین چالشی را برای بازار گوشت سفید گیلان فراهم کرده اند.
مدیر اتحادیه مرغداران گیلان خاطرنشان کرد: باید دستورالعمل‌هایی صادر شود تا هیج مرغی بدون اجازه دامپزشکی از استان خارج نشود و گلوگاه را ببندند تا ابتدا مرغ مورد نیاز استان تامین شود و مابقی به خارح از استان صادر شود.

 


تشدید محدودیت‌های تردد
در شهرهای نارنجی و زرد گیلان


جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا در گیلان از تشدید محدودیت‌های تردد در گیلان خبر داد و تصریح کرد که هفته آینده محدودیت‌های تردد از سوی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ می‌شود.
محمود قاسم‌نژاد اظهار داشت: با نزدیک شدن به تعطیلات نوروز و ماه رجب برنامه‌ریزی‌هایی در سطح کشور انجام شده است.
جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا در گیلان افزود: برنامه‌ها به این شکل است که قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا برای سفرها دستورالعمل‌هایی تهیه می‌کند که هفته آینده ابلاغ شده و در سراسر کشور اجرا می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: در آزمون‌های استخدامی ضرورت رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی بسیار اهمیت داشته و در سایه رعایت آن‌ها می‌توانند این آزمون‌ها را برگزار کنند.
قاسم‌نژاد بیان کرد: برای خریدهای عید کنترل‌های شدیدی صورت می‌گیرد و اتاق اصناف استان‌ها وظیفه نظارت بر این موضوع را دارند.
وی اظهار داشت: هر ساله مراسم اعتکاف با خیل عظیمی از علاقه‌مندان برگزار می‌شد که امسال بنابر ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا این مراسمات مذهبی برگزار نمی‌شود.
جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا در گیلان تصریح کرد: فعالیت مشاغل مختلف مانند دستفروشان نیز شامل ابلاغیه دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان افزود: در ۳ استان شمالی گیلان، مازندران و گلستان و شهرهای مشهد، شیراز، کیش، قشم، اصفهان، بندرعباس، بوشهر و نیز شهرهای زرد استان‌ها برای تعطیلات نوروزی محدودیت‌های تردد اعمال می‌شود.
وی با بیان اینکه براساس مصوبات استانی موظف هستیم کنترل محدودیت‌ها را در گیلان تشدید کنیم، گفت: اکنون ورود به شهرهای شمالی گیلان محدودیت دارد و زمان اجرای ترد شبانه در شهرها نیز از ساعت ۹ شب تا ۳ بامداد اعمال می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی