جستجو

دلخوش با اشاره به سهم ورزش
     از مالیات بر ارزش افزوده:
 
ظرفیتی که وزارت ورزش
 از آن بهره‌ای نبرد
 
 
 

عضو فراکیسون ورزش مجلس با انتقاد از عملکرد وزارت ورزش در زمینه جذب اعتبارات از محل ۲۷ صدم درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، اذعان داشت که وزارت ورزش از این ظرفیت بسیار مهم بهره‌‎ درستی نبرد چراکه با این مصوبه می‌توانستیم ورزش کشور را
متحول کنیم.
سیدکاظم دلخوش اباتری  با اشاره به اینکه وزارت ورزش باید پاسخ دهد در قبال مصوبه‌ای که مجلس برای ورزش کشور در نظر گرفته، چه اقداماتی انجام داده است، عنوان کرد: با مصوبه مجلس، وزارت ورزش سهم ۲۷ صدم درصدی از محل ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده در نظر گرفته که رقم بسیار بالایی محسوب می‌‎شود.
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس نسبت به دایمی شدن قانون اختصاص سهم ۲۷ صدم درصدی از محل ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده اقدام کرد ولی شاهد خروجی مطلوبی از جانب وزارت ورزش در زمینه توسعه ورزش نبودیم. وی با یادآوری اینکه این حکم را برای توسعه و پیشرفت ورزش کشور در مجلس شورای اسلامی مصوب کردیم، ادامه داد: مقرر شد 40 درصد از این درآمد برای توسعه ورزش استان‌ها در نظر گرفته شود و 60 درصد آن به ورزش حرفه‌ای اختصاص پیدا کند.
عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه ورزش از جایگاه مهمی برخوردار است، اضافه کرد: رقم مورد نظر از محل ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده  بسته به میزان تحقق درآمدهای سالانه متغیر است حدود 3 تا 4 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.


مازندران قهرمان
 مسابقات آلیش بانوان کشور


تیم مازندران در ششمین دوره رقابت‌های آلیش بانوان قهرمانی کشور که در تهران برگزار شد، با کسب چهار مدال رنگارنگ به مقام قهرمانی رسید.
در این مسابقات که با عنوان گرامیداشت یاد شهدای سلامت  در سالن شهید ابراهیم هادی مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد، ۲۷ تیم از استان‌های کشور حضور داشتند که بسیار بیشتر از دوره‌های قبلی بود.
تیم مازندران با ترکیب سپیده بابایی، فاطمه فتاحی، زهرا ابراهیمی، فاطمه قلیان، سحر غنی‌زاده و مونا اصغری با سرمربیگری هدا نقیبی در این دوره از رقابت‌ها شرکت داشت. فاطمه صدیقی و محدثه جعفری هم به‌عنوان کمک مربیان در تیم حضور داشتند.
در پایان این رقابت‌ها فاطمه فتاحی در وزن ۶۰ کیلوگرم با شکست حریفان خود موفق به کسب مدال طلا شد، سپیده بابایی در وزن ۵۵ کیلوگرم و زهرا ابراهیمی در وزن ۶۵ کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره شدند و سحر غنی‌زاده آلیش‌کار ۷۰ کیلوگرم مازندران نیز به مدال برنز رسید.
این دوره از مسابقات به خاطر شرایط کرونایی با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد و شرکت کنندگان در آن نیز یک روز قبل تست کرونا داده بودند.
در این دوره از رقابت‌ها تیم‌های اصفهان و توابع تهران به ترتیب دوم و سوم شدند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی