جستجو

مدیرکل درمان تامین اجتماعی مازندران خبر داد:
 
تامین زیرساخت‌های اجرای
نسخه الکترونیک در مطب پزشکان
 
 
 

مدیرکل درمان تامین اجتماعی مازندران اعلام کرد که زیرساخت‌های مناسب در مطب پزشکان خانواده برای اجرای نسخه الکترونیک فراهم شده است.
محمد خورشیدی درباره اقدامات زیرساختی در خصوص اجرای نسخه الکترونیک در ستاد مدیریت درمان، افزایش و تقویت سرورهای مرتبط با سامانه نسخه نویسی الکترونیکی، افزایش پهنای باند، راه اندازی سامانه‌های واسط ( API) برای استفاده از نرم افزار و یا سامانه‌های تحت مالکیت مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی، برگزاری جلسات هفتگی برای ارزیابی روند استقرار برنامه و ارائه راهکارهای اجرایی را از جمله اقدامات بیان کرد.
وی با اشاره به برگزاری نشست تخصصی کارشناسان IT سازمان تأمین اجتماعی با شرکت‌های پشتیبان نرم افزاری مراکز درمانی جهت رفع مشکلات فنی سامانه، از تشکیل کمیته راهبری نسخه الکترونیک و برگزاری جلسات هفتگی جهت بررسی روند اجرای برنامه و پیشرفت کار و اعلام سامانه پاسخگویی جهت پشتیبانی پروژه و رفع مشکلات احتمالی خبر داد.
خورشیدی در پاسخ به اینکه آیا برنامه پزشک خانواده مانع اجرای صحیح طرح نسخه الکترونیک در استان مازندران نمی‌شود، گفت: به دلیل فراهم بودن زیرساخت مناسب در مطب‌های پزشکان خانواده شامل‬ تجهیز کلیه پایگاه‌ها به تجهیزات سخت افزاری مناسب، اتصال به اینترنت، دارا بودن سامانه ثبت اقدامات درمانی، ‏‏وجود تعاملات مثبت و مؤثر در همکاری مناسب پزشکان خانواده، استقبال پزشکان از طرح به دلیل دریافت به موقع مطالبات، زمینه را برای اجرای نسخه الکترونیک در استان تسهیل کرده است.
وی ادامه داد: ظرف روزهای آینده، با برقراری ارتباط سامانه‌های مرتبط با پزشک خانواده (سیب و پارسا) با سامانه‌های تأمین اجتماعی، امکان نسخه نویسی الکترونیکی از سوی پزشکان خانواده هم مقدور خواهد شد.
مدیرکل درمان تأمین اجتماعی مازندران در پاسخ به اینکه برای افرادی که به هر دلیلی امکان استفاده از تجهیزات هوشمند الکترونیکی شامل موبایل و دستگاه‌های جدید تلفن همراه را ندارد، چه پیش بینی‌هایی صورت گرفته است، افزود: برقراری تسهیلات وام خرید تجهیزات سخت افزاری از سوی سازمان جهت درمانگران، تخصیص ۱۰۰ میلیون تومان برای پزشکان دارای مطب، تخصیص ۱۰۰ میلیون تا ۴۰۰ میلیون تومان برای پزشکان درمانگاه از جمله تمهیدات است.

 

کلاهبردار اسکیمری مازندران
در پایتخت زمینگیر شد


فردی که در پوشش فروشنده سیار با روش اسکیمر بیش از ۹ میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کرده بود،در پایتخت دستگیر شد.
سرهنگ سامع خورشاد رییس پلیس فتا مازندران گفت: در پی مراجعه تعدادی از هموطنان به مراجع قضائی و انتظامی مازندران مبنی بر برداشت غیرمجاز وجه از حساب آنان، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.
او افزود: در تحقیقات اولیه ماموران مشخص شد، کارت‌های بانکی مال باختگان توسط کلاهبرداران به وسیله دستگاه اسکیمر کپی‌برداری شده و از این طریق به وجوه آن‌ها دسترسی پیدا کرده‌اند.
سرهنگ خورشاد گفت: پس از بررسی‌های تخصصی مهندسین سایبری پلیس فتا پایتخت متهم شناسایی شده و هویت آن‌ها برای پلیس محرز شد و پس از تشریفات قضایی مجرم در یکی از شهرستان‌های حومه تهران در حال پولشویی وخرید دلار و طلاء دریکی از صرافی‌ها دستگیر شد.
او افزود: با انتقال متهم به پلیس فتا مازندران، این شیاد مجازی به جرم خود اعتراف کرده و به کپی کردن بیش از ۷۶ کارت عابر بانک در پوشش یک فروشنده سیار در نقاط مختلف کشور برداشت ۹۳ میلیارد رالن از این طریق اعتراف کردند.
سرهنگ خورشاد در توصیه به هم‌وطنان گرامی در خصوص خرید از دستگاه پوز، گفت: بعد از کشیدن کارت در دستگاه‌های کارت‌خوان، رمز الزاماً توسط مشتری باید وارد شود. در این صورت حتی اگر اطلاعات کارت‌بانکی کپی شده باشد، رمز بانکی همچنان در اختیار دارنده کارت خواهد بود و امکان برداشت برای مجرمین امکان‌پذیر نخواهد بود.
او افزود: متهم با تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی گردید.
رییس پلیس فتا مازندران از کاربران خواست:تا در صورت برخورد با محتوای مشکوک و مجرمانه با مراجعه به سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir در قسمت مرکز فوریت‌های سایبری به همکاران ما گزارش دهند تا برخورد قانونی با گردانندگان این سایت‌ها و صفحات اجتماعی صورت بگیرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی